سزوم

حسگر خواب نوکیا با قابلیت کار با IFTTT معرفی شد

شرکت فنلاندی نوکیا که امتیاز بخش تولید گوشی را به HMD فروخته، با خرید شرکت Withings پا به عرصه‌ی گجت‌های سلامتی گذاشته است.

بخش ابزار سلامتی نوکیا که حاصل خرید شرکت فرانسوی withings است محصولات جدیدی را در نمایشگاه CES 2018 معرفی کرد. اولین محصول حسگر خواب Nokia sleep است. این حسگر علاوه‌بر کنترل خواب شما، می‌تواند با استفاده از IFTTT اعمال تعیین‌شده‌ای را هنگام ورود شما به تخت‌خواب و خروج از آن انجام دهد.

مقاله‌های مرتبط:

ویدینگز قبلا محصولی این‌چنینی به نام Withing Aura تولید کرده بود. این محصول علاوه بر حسگر کنترل خواب دستگاهی جانبی برای قرار دادن کنار تخت نیز داشت که به زنگ بیدارباش و بلندگو مجهز بود. نوکیا این دستگاه را حذف کرده و به این طریق قیمت محصول را کاهش داده است.

به علاوه، این حسگر جدید به جای استفاده از بلوتوث با وای‌فای کار می‌کند و قرار است در سه‌ماهه‌ی اول سال به قیمتی معادل ۱۰۰ دلار روانه‌ی بازار شود.

با قرار دادن این سنسور زیر تشک، می‌توانید چرخه‌ی خواب خود را در اپلیکیشن Nokia Health Mate بررسی کنید؛ شاخصه‌هایی نظیر میزان خواب سبک، خواب عمیق و حرکت سریع چشم‌ها و حتی خروپف شما قابل بررسی خواهند بود.

اما بهترین قابلیت این دستگاه سازگاری آن با OFTTT است. در نتیجه‌ی این امکان، می‌توانید نوکیا اسلیپ را با دستگاه‌های دیگر مرتبط کنید. در این حالت مثلا، وقتی صبح از تخت‌خواب پایین می‌آیید نوکیا اسلیپ می‌تواند به IFTTT بگوید که چراغ‌ها را روشن کند، دمای خانه را بالا ببرد، پرده‌ها را کنار بزند و اعمالی از این دست را اجرا کند.

همچنین نوکیا یک به‌روزرسانی برای Nokia Health در نظر گرفته است که بعد از دریافت آن ارتباط بین حسگر مورد بحث و دستیار صوتی الکسا برقرار خواهد شد. در نتیجه، قادر خواهید بود مثلا از اسپیکر مجهز به الکسای خود در مورد کیفیت خواب خود سؤال کنید. این قابلیت فعلا در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد.

علاوه بر این محصول، نوکیا نسخه‌ی صورتی ساعت هوشمند Nokia Steel HR را نیز معرفی کرد. قیمت این محصول با بند سیلیکونی یا چرمی به ترتیب ۱۸۰ و ۲۵۰ دلار است و از ماه آینده در دسترس خواهد بود.